O mne

art & romance by
art & romance by

Katarína Roobová

MENU

O mne

Na mojej ceste som častokrát vravela, že jeden život mi je málo na to, čo všetko ma baví. Vždy som bola veľmi kreatívna, rada si vytvárala veci, učila sa hrať na hudobnom nástroji alebo sa venovala športu. Toto všetko až po prvé cvaky na zrkadlovke. Odvtedy som presne vedela, že to je to, čo by som rada robila aj celý život. Tak ako, keď stretnete svoju spriaznenú dušu a presne viete, že to je ona. Všetky dovtedajšie aktivity fotenie vytlačilo a otočilo moju cestu za štúdiom dentálnej hygieny na masmediálnu univerzitu, kde som mala priestor popri škole sa naplno venovať foteniu. Po 3 rokoch štúdia som školu ukončila a od tej doby sa plnohodnotne venujem tomu, čo milujem najviac. Tvorbe. Zachytávaniu emócií a prchavých momentov života.

Moje fotky chcú byť nadčasové s nádychom editoriálu. Chcú zmrazovať emócie daného momentu a vytvoriť príbeh, ktorý na chvíľu zastaví pozorovateľa v čase. Na každom detaile, ktorý dopĺňa celok záleží.

Môj prístup k fotografovaniu je dokumentovanie tých skutočných momentov tým najelegantnejším a najcitlivejšie možným spôsobom.

Fascinuje ma svetlo, priamy blesk, nádherné zahraničné lokality, ktoré som mala vďaka foteniu možnosť s klientami navšíviť, ale vášeň vo mne prebúdza aj mesto a jeho architektúra. Inšpiráciu vidím všade, kde som a neexistuje deň kedy nehľadám v živote najestetickejšie pohľady tam, kde sa práve nachádzam.

Môj prístup k foteniu je osobnejší. Chcem vás spoznať, aby sme sa naladili na spoločnú vlnu a mohla som nielen zachytávať ale aj tvoriť. Tie najlepšie zábery vášho života, ktoré si budete chcieť pripomínať navždy.